Vzrostlé jehličnaté stromy a keře

Stromy a keře určují celkový ráz zahrady. V každé okrasné zahradě by rozhodně neměl chybět také jehličnatý strom a keř. Jehličnaté stromy a keře nás totiž svou zelení dokážou těšit v průběhu celého roku a zejména pak v zimě. Stávají se tak neodmyslitelnou součástí nejen okrasných zahrad, ale i jiných prostranství.

Jehličnany v zahradě.

Jehličnaté stromy a keře nepodléhají na rozdíl od listnatých významnějším změnám v průběhu jednotlivých ročních období, v létě i v zimě vypadají stejně. Vyvolávají dojem stálosti, klidu a jsou tak nepostradatelnou součástí většiny okrasných kompozic. Mohou také rozdělovat zahradu na jednotlivé části, poskytují stín, chrání ji před větrem, dokážou vykouzlit zajímavou atmosféru a navíc nádherně voní. Nabízejí snad všechny odstíny zelené a rozmanité jsou i jejich tvary. Jehličnany také umí snášet širokou škálu podmínek, od suchých studených zim, až po letní vedra s minimem závlahy, stačí si jen správně vybrat.

Jak vybrat nejvhodnější jehličnaté stromy a keře?

Maximální využití potenciálu jehličnatých dřevin je podmíněno znalostmi, zkušenostmi a uvědoměním si řady souvislostí. Nejjednodušší je tedy oslovit odborníky, kteří nám s výběrem pomohou.

Zahrady Bula jsou tady pro vás a se vším vám pomohou! Jsme odborníci ve svém oboru a naše služby se orientují na komplexní zahradnické služby, mezi které patří také výsadba vzrostlých jehličnatých stromů a keřů. Díky fantastické šíři druhů, odrůd, velikostí a tvarů vzrostlých jehličnatých stromů a keřů z nich dokážeme snadno tvořit dekorativní stěny, zákoutí i solitéry, nebo živé ploty.

Výběr konkrétního stromu by neměl záviset pouze na tom, jaká dřevina se nám líbí. Je důležité zvážit konkrétní podmínky a také účel, pro který bude dřevina vysazena. Je potřeba myslet na proporce, jakých dosáhne dřevina v dospělosti, aby do budoucna například nepřekážela, nebo neohrožovala dům.

Kromě pomoci s výběrem vám nabízíme zajištění vybraných stromů a keřů, které si budete přát mít na své zahradě. Pomůžeme vybrat nejvhodnější stanoviště, provedeme a samozřejmě odborně provedenou výsadbu i vzrostlých jehličnatých stromů. Neváhejte se na nás obrátit!